Cała prawda o marihuanie medycznej

Ze względu na swój rodowód i działanie marihuana medyczna wzbudza spore kontrowersje. Prezentujemy garść faktów na temat produktów z konopi indyjskich i siewnych. Może emocje nieco opadną po zapoznaniu się ze stanem faktycznym.

Marihuana medyczna powoduje skutki uboczne


Czy skutki uboczne marihuany leczniczej są trudne do zidentyfikowania? Zdecydowanie tak! Ponieważ nie istnieją i trudno je ocenić oraz oszacować. Leki na bazie kannabinoidów nie uzależniają, ponieważ są podawane w kontrolowanych warunkach. Lekarz, kierując się własnym doświadczeniem i wynikami wcześniejszych badań ordynuje dawkę leku zależną od wagi pacjent, tak by nie doprowadzić do powstania efektu uzależnienia.

Czy marihuana lecznicza posiada odpowiedniki?


Marihuana proponowana jako lek nie posiada analogów syntetycznych dostępnych w sprzedaży. Jest jedyna i niepowtarzalna.

Marihuana lecznicza łagodzi ból


Tak, marihuana jest specyfikiem, który potrafi zniwelować lub całkowicie stłumić bóle pooperacyjne, fantomowe albo spowodowane zespołem pourazowym

Terapeutycznej marihuany nie można przedawkować
Leki z konopi mają idealny wskaźnik terapeutyczny. Jest to algebraiczny stosunek leku zawartego w dawce, która może spowodować objawy zatrucia do porcji leku wywołującego efekt leczniczy. Im wskaźnik wyższy, tym szersze zastosowanie leku. Marihuana z wysokim indeksem terapeutycznym jest bardzo bezpiecznym lekiem.

Czy medyczna marihuana i haszysz to jedno


Używany rekreacyjnie haszysz ma zdecydowaną przewagę THC i dba się o to, by zawartość tego składnika była jak największa.

Marihuana w wersji leczniczej ma zbilansowane proporcje THC do CBD. W zależności od potrzeb stosuje się trzy rodzaje leków: z przewagą THC, z przewagą CBD i z równowagą komponentów. Tak więc jedynym podobieństwem jest tożsamość składu jakościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *