Coraz więcej automatów z konopnym suszem w Trójmieście

Od kilku miesięcy możemy zaobserwować w różnych miejscach w Trójmieście automaty z bardzo charakterystycznym liściem, który się kojarzy z marihuaną. Jednak produkty te w rzeczywistości marihuaną nie są.

W automatach znajdziemy produkty z siewnych konopi, jak olejki z nasion, susze czy też herbaty z suszem. Wszystkie produkty oczywiście zawierają CBD. W odróżnieniu od THC, które występują w większych stężeniach w marihuanie, która jest sprzedawana przez dealerów, nie ma psychoaktywnego działania.

Automaty z charakterystycznym liściem

W Unii Europejskiej, a więc również w Polsce, są legalne wszelkie produkty wytwarzane z siewnych konopi, jeśli zawierają one mniej niż 0,2 procent. THC w przeliczeniu na masę suchą oraz mogą zostać wprowadzone do obroty, gdy na rynku funkcjonowały przed rokiem 1997. Sklepy internetowe z takim właśnie asortymentem działają już od dawna. Jednak nowością są automaty z takimi produktami. Pierwszy taki pojawił się w naszym kraju we Wrocławiu, we wrześniu ubiegłego roku.

Przekroczona wartość THC

W obawie przed przekroczoną wartością THC produkty, które są dostępne w automatach trafiły bezpośrednio pod lupę sanepidu. Państwowy powiatowy sanitarny inspektor w Gdańsku prowadzi obecnie podstępowanie, które wyjaśnia w sprawie wprowadzania do obrotu produktów z włóknistych konopi przy pośrednictwie automatów – informuje nas rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku – Anna Obuchowska. Na zlecenie policji były prowadzone laboratoryjne badania próbek suszu bezpośrednio z konopi, który pochodzi z automatów. Wyniki badań wskazały zawartość THC, jak i także THCa na poziomie wyższym niż 0,2 procent w przeliczeniu na masę suchą.

Automaty, które stoją w Trójmieście z suszem należą do przeróżnych firm. Udało się nam skontaktować z jedną z nich, mającą siedzibę w mieście Gdańsk. Do firmy tej należy automat, który stoi między innymi przy budynku LOT-u, bezpośrednio przy Wałach Jagiellońskich.

Przedstawiciele spółki o nazwie Hemp Mill zapewniają, że produkty sprzedawane w jej automatach są legalne oraz oczywiście wnikliwie sprawdzane.

Susze, które są sprzedawane są o najwyższej jakości. Każda parta jest badana osobno przez wiele hodowców, instytucji, pośredników, dostawców, które do wglądu są dla instytucji, które prowadzą kontrolę. W przypadku norm przekroczonych materiał zgłoszony musi być bezpośrednio do utylizacji. Takie informacje przekazuje nam Marcin Romański z firmy Hemp Mill.

Postępowanie, które wyjaśnia prowadzone przez Sanepid gdański nie dotyczy dystrybuowanych produktów przez firmę Hemp Mill.

Oświadczenie firmy Hemp Mill

Spółka o nazwie Hemp Mill nie jest właścicielem automatów z konopnym suszem usytuowanych w Gdańsku – Gdyni Chyloni, Jasieniu oraz Dąbrowie, a tym samym oni nie podnoszą odpowiedzialności za sprzedawane produkty przy pośrednictwie tychże urządzeń.

Spółka Hemp Mill posiada wszelkiego rodzaju certyfikaty wymagane, które stwierdzają zawartość dozwoloną THC oraz THCA w suszu siewnych konopi. Służby sanitarne tak naprawdę nie pobierały oraz nie badały próbek sprzedawanych produktów w automatach, które stanowią własność spółki Hemp Mill.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *